Eğitim & Atölye

Women’s Online Safety Eğitimleri

Google Developers ve Women Techmakers (WTM) iş birliği ile online ortamda kadına yönelik artan şiddetle mücadele etmek amacıyla fikir/ürün geliştirme hedefinde olan başta kadınlar olmak üzere teknik uzmanların online şiddet konusunda farkındalık kazanması ve mücadele yöntemlerini öğrenmesi amacıyla eğitimler yapıldı.

Kadın Öz Savunma Atölyesi

Şubat 2020 döneminde 18-35 yaş aralığındaki genç kadınlarla “Öz Savunma Atölyesi” düzenlendi. Ankara’da gerçekleşene atölye kapsamında “Duygusal Öz Savunma”, “Durumsal Farkındalık” ve “Fiziksel Öz Savunma” alanlarında oturumlar gerçekleştirildi. Atölye ile kadınların güvende kalma, duygusal ve fiziksel öz savunma ve durum bilinci konusunda bilgi ve tekniklerle güçlendirilmesi amaçlandı.

Güvenli İlişkiler Atölyesi

İkili ilişkilerde güvenli, sağlıklı, açık ve şiddetsiz iletişimin geliştirilmesi amacıyla “Güvenli İlişkiler Atölyesi” düzenlendi. Atölye karma grupla gerçekleştirildi ve atölye kapsamında tarafların sorumluluk alma ve yaptıkları hataların farkında olma becerilerinin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapıldı.

TR