Programlar

30 Dk Sohbetleri

30 Dk Sohbetleri Programının amacı, yorucu ve verimsiz buluşmaların yerine davetlilerin faydalı, keyifli ve akıcı bir yarım saat geçirmesini sağlamaktır. Program, instagram canlı yayını şeklinde olup davet edilen konuğun uzmanlık alanı doğrultusunda soruların ele alındığı bir sohbet şeklinde gerçekleştirilmektedir. Daha önceki kayıtları izlemek ve sonraki yayınlardan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Psikomore Ortaklığında Podcast Serisi

Psikomore iş birliğinde "Şiddete Karşı Öz Savunma" ve "Şiddete Karşı Psikolojik Güçlenme" üst başlıkları altında 5 farklı podcast kaydı gerçekleştirilmiştir. Bu kayıtların odak noktası şu şekildedir: öz savunmanın temelleri ve şiddetle ilişkisi, şiddet döngüsünü fark etme, şiddete rağmen ilişkileri sürdürme nedenleri, şiddet döngüsünden çıkma süreci ve psikolojik ilkyardım. Psikomore Podcast Programına ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

25 Kasım Güçlenme Programı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında hazırlanan bu program ile kadınların çok yönlü güçlenmesini hedefleyen 4 farklı atölye gerçekleştirilmiştir: Psikolojik Güçlenme Atölyesi, Cinsiyetçi Medya Diliyle Mücadele Atölyesi, İstanbul Sözleşmesi Atölyesi ve 6284 Atölyesi. Her bir atölye, ücretsiz ve online olarak gerçekleştirilmiştir ve belli bir kazanım doğrultusunda hazırlanmıştır.

Online Kadın Öz Savunma Programı

Program; karantina döneminde kadına yönelik artan şiddetle mücadele amacıyla oluşturuldu. Kadın Öz Savunma Akademisi tarafından, Türkiye’de özellikle kadına yönelik şiddetin yoğun olduğu yerlerde gerçekleştirilen eğitimlerden yola çıkılarak online ortamda gerçekleştirilecek bir eğitim programı geliştirildi. İki hafta boyunca gündüz ve akşam grubu olmak üzere iki farklı grup ile yürütülen bu dinamik program boyunca kadınlar, mental ve fiziksel yönden güçlendirildi.

Odak Grup Çalışması

"Korona Günlerinde Kadınlar için Psikolojik Güçlenme" isimli online odak grup çalışması ile, bireylerin stres ve kaygıyla baş etme becerilerini yeniden güçlendirmenin yolları aranmıştır. Bu amaç doğrultusunda; 'travma aşamaları', 'süreçte yaşanabilecek olan duygu, düşünce ve davranışlardaki değişimler ve bunları kontrol etme yolları', 'erteleme ve isteksizlik hali mücadele' konu başlıklarının ele alındığı kapalı bir grup ile beş oturum gerçekleştirilmiştir.

Fiziksel Öz Savunma Programı

Genç kadınların fiziksel yönden güçlendirilmesi amacıyla 8 haftalık temel fiziksel öz savunma programı düzenlendi. Program kapsamında; “Savunma sanatlarına giriş-temel vuruşlar”, “Duygusal öz savunma & Kadınlar için fiziksel öz savunmaya giriş”, “Durumsal farkındalık”, “Fiziksel öz savunma teknikleri”, “İleri öz savunma teknikleri”, “Vaka/olay bazlında ileri öz savunma teknikleri” konularında dersler ve pratik çalışmalar düzenlendi.

TR