top of page

Bize Dair

Biz, Kadın Öz Savunma Akademisi, 2018'den bu yana kadınların hayatlarını etkilemeye ve dönüştürmeye adanmış bir topluluk olarak yolculuğumuza başladık. Bu süre zarfında, kadınların mental ve fiziksel güçlerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak için sahada ve online'da birçok projeyi hayata geçirdik.

 

Her gün kadınlar, kendi hayat hikayelerini yazarken, aralarındaki dayanışma ve güçlü bağları pekiştiriyorlar. Sahip olduğumuz uzmanlık ve deneyimle, kadınların kendilerini korumak ve güçlendirmek için ihtiyaç duyduğu kaynakları sunuyoruz. Toplumları daha güçlü ve daha eşit bir yer haline getirme misyonumuzla ilerliyoruz.

 

Biz Kimiz?

Kadın Öz Savunma Akademisi, cinsiyet eşitsizliği, şiddet ve güçsüzlükle mücadele eden cesur kadınların bir araya geldiği bir topluluktur. Eğitim, bilinçlendirme ve dayanışma, temel değerlerimizi oluşturur. İnsanların hayatlarını dönüştürmelerine yardımcı olurken, kadınların potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.

Projelerimiz ve Hizmetlerimiz

Sahada ve online'da gerçekleştirdiğimiz projeler, toplumları dönüştürmek ve kadınları güçlendirmek için tasarlandı. Öz savunma atölyeleri, toplumsal cinsiyet eşitsizliği eğitimleri, danışmanlık hizmetleri ve çok daha fazlasıyla, kadınlar kendi hayat hikayelerinin kahramanları olmaya ilham veriyor.

 

Değişimi Birlikte Getirelim

Biz, değişimin sadece bireyler için değil, toplumlar için de önemli olduğuna inanıyoruz. Kadınlar kendi güçlerini keşfettikçe, toplumlar daha adil ve daha eşit bir hale gelir. Kadın Öz Savunma Akademisi olarak, bu değişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

IMG_1617.HEIC
Kadınlar Holding Eller

Misyonumuz

Kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği ve öz savunma konularında güçlendirici çalışmalar aracılığı ile farkındalık oluşturarak kadınların güçlenmesine katkı sağlamak

20191130_161340.jpg
20191207_163911.jpg

Vizyonumuz

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin olduğu, ayrımcılık ve şiddetten uzak, insan haklarına saygılı, özgür ve demokratik bir toplum ideali için güçlü bir kadın örgütü olmak

20191207_163839.jpg
video arkası görsel_edited.png

Değerlerimiz

Şiddetsizlik

Bireylerin yüksek yararını gözetme

Koşulsuz kabul ve saygı

Şeffaflık ve hesap verilebilirlik

Kapsayıcılık

Siz de Değişimin Bir Parçası Olun!

Kadın Öz Savunma Akademisi, birçok insanın ve kurumun desteği sayesinde büyüdü ve başardı. Siz de değişimin bir parçası olabilir, kadınların güçlenmesine destek olabilirsiniz. Bağış yaparak, gönüllü olarak katkıda bulunarak veya işbirliği yaparak, daha eşit bir dünyanın inşasına katkıda bulunabilirsiniz.

 

Bize katılın ve birlikte değişime yol açalım.

info@kadinozsavunma.org

bottom of page