top of page

Projelerimiz

Kurulduğumuz günden beri tüm çalışmalarımızda yer alan destekçi kurumların katkıları, kadınların güçlenmesine, daha fazla kadının hayatını olumlu yönde etkilemeye ve toplumsal değişime katkıda bulunmamıza olanak sağlıyor.

 

Bizimle bu yolda birlikte olan herkese teşekkür ederiz.

Projelerimiz kadınların güçlenmesini ve toplumsal eşitsizliklerin azaltılmasını hedefleyen çalışmaları kapsıyor.

Hayata geçirdiğimiz projeler ile fiziksel ve çevrimiçi ortamlarda uzman eğitmenler eşliğinde atölyeler ve eğitimler verdik, psiko-sosyal ve hukuki danışmanlıklar sağladık ve dijital kampanyaları ile güçlenme ağı kurduk.

Projelerimiz ile ulaştığımız binlerce kadının güçlenmesi adına çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

octavian-dan-b21Ty33CqVs-unsplash.jpg

Projelerimizden

Kadın Öz Savunma Akademisi olarak şimdiye dek aldığımız büyük desteklerle çok sayıda projeye imza attık.  Gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan bazıları:

departmentseal2.jpg

Birlikte Güçleniyoruz
Projesi

ABD Büyükelçiliği'nin finansal desteği ile Ağustos 2020-Mayıs 2021 dönemi boyunca yürütülmekte olan proje ile Türkiye’de kadına yönelik şiddetin en yoğun olduğu illerde güçlenme eğitimleri düzenlenmektedir.  Kars, Tunceli, Denizli, Şanlıurfa ve Kayseri’de yaşayan 18-30 yaş arasındaki 100 genç kadın toplumsal cinsiyet eşitliği, şiddet türlerin, tanımlama, şiddetle mücadele, aktivizm ve fiziksel öz savunma odaklı atölyeler ile güçlendirilmiştir.

Birlikte Güçleniyoruz Buluşmaları

2019 yılında AB Sivil Düşün Programı'nın finansal desteğiyle Elazığ, Bartın ve Karaman’da 18-30 yaş arasındaki kadınların faydalanıcı olduğu 2 günlük güçlenme eğitimleri düzenlenmiştir. Kadınlar, bu eğitimler kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği, ayrımcılıkla mücadele, şiddet türlerini tanımlama, şiddet türleriyle mücadele ve fiziksel öz savunma konularında bilgi ve farkındalık sahibi olmuştur.

National-Democratic-Institute.jpg

Hack the Fear
Projesi

Kentleşme ve kadınların sosyal kamusal alanlara katılımı destekleyecek ve  güvenli kamusal alanların oluşturulmasına yönelik bir kent politika inşası oluşturulmasını gerekli kılmaktadır.“Hack the Fear” projesi kapsamında, NDI’ın yürüttüğü “Katılıyoruz” programı tarafından desteklenmiş ve Adana Büyükşehir Belediyesi Şehircilik Atölyesi iş birliği ile gerçekleştirilmiştir.

bottom of page